Navštivte nás také na:

cmku logo

Gallery Tree

Search

  Letos máme za sebou velice tvrdou a hlavně pravidelnou přípravu pejsků na závody. Hlavně tedy Cassie a Lady, která běhá první sezónu a vede si přímo skvěle! Jako parťák do spřežení s nimi běhá i Aura, která se zúčastnila pár podzimních závodů. Pejsky trénujeme již tradičně společně s Vláďou Vraštilem v jehož týmu také běhají závody. Cílem je připravit spřežení na Šediváčkův Long 2013, čemuž jsme také podřídili veškerý trénink a spřežení si teď na pozdim sice pár závodu odběhlo, ale hlavně trénují v domácím prostředí a opravdu téměř denně! Ze závodů mají za sebou:
   
 

06.-07.10.2012 Hrob u Teplic - sprint 5,9km - kategorie A2 - 1.místo (Cassie)

20.-21.10.2012 Červený Kostelec - sprint 5,3km - kategorie A2 - 1.místo (Aura, Cassie, Lady)

10.-11.11.2012 Jičín - sprint 4,8km - kategorie A2 - 3.místo (Aura, Cassie, Lady)

17.-18.11.2012 Točník - MID 12km - kategorie MB2 - 2.místo (Aura, Cassie)

24.-25.11.2012 Hradecký MID - 22,6km - Lady v kat.MB2 - 4.místo, Cassie v kat.MSC2 8.místo (musher Radek Pelíkán)

 

Další vynikající zprávy z Anglie z chovatelské stanice http://www.dreamwolvez.co.uk/

Naši odchovanci opět získali vynikající umístění v silně obsazených třídách a nejen to!

Hawkeye Polární úsvit "Cochise" první ve třídě Limited Dog!

Follow My Dreams Polární úsvit "Chaya" první ve třídě Open Bitch a získává též titul RBOB!!!

 

Oakiok Magic Boy for Polarni usvit "Spike" - Velmi nadějný 1

Enormous Nugget Polární úsvit "Nuk" - V2, R.CAC, R.CACIB

Honey Lady Polární úsvit "Lady" - V1, CAC

 

 

Oakiok Magic Boy for Polarni usvit "Spike" - Velmi nadějný 1

Enormous Nugget Polární úsvit "Nuk" - třída šampiónů - V2, R.CAC

Honey Lady Polární úsvit "Lady" - třída otevřená - V1, CAC

 

Oakiok Magic Boy for Polarni usvit "Spike" - Velmi nadějný 1, BIS PUPPY !!!

Enormous Nugget Polární úsvit "Nuk" - třída šampiónů - V1, CAC

 

Teprve dvouletý Cochise - Hawkeye Polární úsvit - vyhrává třídu Limited Dog a získal také titul pro nejlepšího psa v plemeni DOG CC !!! Jsme nesmírně hrdi na daný výsledek a také na posudek, který mu rozhodčí pan Anthony Rees napsal! Moc děkujeme! Největší díky však opět patří jeho majitelům Sharr & Jay - http://www.dreamwolvez.co.uk/

Posudek: Tento pes mně okamžite padl do oka jako typický představitel plemene, kvalitou, vyrovnaností, velikostí a substancí. Má rád psy, není agresivní, má jednu či dvě věci, které by se daly vylepšit, ale celkově má všechny predispozice, aby vyhrával kdekoli na světě a je potěšení ho vidět v pohybu! Má velikou smůlu, že v konkurenci o BOB s ním je fena vynikajících kvalit.

 

Ago Polární úsvit - třída otevřená - V2, R.CAC

Honey Lady Polární úsvit - mezitřída - V2, R.CAC

Face to Face Polární úsvit - třída otevřená - V2, R.CAC, R.CACIB

 

Jelikož Cassie měla své nejlepší dny, tak Hanka tentokrát vyrazila s Aurou. Nicméně Aura hold není pes, který chce pracovat pro každého a postavila si hlavu. Sice tento dogtrekking zvládla, ale šla pro jistotu půl metru ZA Hankou! ;-) Hance asi do smíchu nebylo, ale mě to velmi pobavilo, protože vím jaké tratě zvládá a jak výborně běhá ve spřežení. Hanka tím pádem na Auru zanevřela a Cassie si nemůže vynachválit! Na oplátku zase vím, jak si moje kamarádka Romča půjčila Cassie v zimě na běžky, aby se Cassie proběhla a ta si po 3km sedla do příkopu a nehla se! Jo, hold to jsou pejskové a ne stroje, a pro každého makat nebudou ;-)))

Nicméně to nemění nic na tom, že Hanka to i s otrávenou Aurou zvládla a 82km ušly v čase 22:06 hod a skončily na krásném 3. místě!!! Gratuluji holky! Přikládám fotku, která je sice trošku mázlá, ale naprosto vystihuje Aury náladu ;-)

Oficiální stránky závodu: http://www.frystak.tombru.com/

 

Oakiok Magic Boy for Polarni usvit "Spike" - Velmi nadějný 1, BIS PUPPY !!!

Ago Polární úsvit "Agouš" - třída otevřená - V2, R.CAC

Honey Lady Polární úsvit "Lady" - třída otevřená - V1, CAC
Na Lady jsem byla doopravdy pyšná, protože v dané třídě bylo 7 hezkých fen a Lady zde patřila k těm nejmladším! Nicméně byla velmi šikovná a předvedla se doopravdy profesionálně ;-)

 

Oakiok Magic Boy for Polarni usvit "Spike" - Velmi nadějný 1, Nejlepší štěně v rase, BIS PUPPY 4 ! Jedná se teprve o jeho druhou výstavu a Spike si vede přímo skvěle!

Honey Lady Polární úsvit "Lady" - mezitřída - V1, CWC

Cassie Polární úsvit "Cassie" - třída šampiónů - V1, CWC a dokončila tak titul ŠAMPION POLSKA!

   
  Neodpustím si dodat, že mě doopravdy pobavila paní rozhodčí, která závěrem pronesla řeč, že Lady a Cassie jsou typické výstavní feny a proto titul CACIB zadala jiné fence, která je více pracovní. Samozřejmě tento titul může zadat komu chce. Upřímně pochybuji i o pracovním využití dané fenky, vzhledem k jejím kilům, které v danou dobu nosila. Ale přišlo mi doopravdy vtipné, že to řekla zrovna o dvou fenách, které byly v přípravě na Šediváčkův Long - jeden z nejtěžších etapových závodů! A jelikož to píšu zpětně, tak můžu i potvrdit, že obě feny zvládly opravdu velice těžkou sezónu a uběhnout v jedné etapě 80-90km pro ně nebyl problém!
 

Cassie a Hanka se znovu vydaly na "výšlap". Tentokrát do Krkonoš a 93km ušly v čase 34:20 hod a skončily na 6. místě! Holky jste šikulky!!!

Oficiální stránky závodu: http://www.krkonosskatlapka.dogtrekking.info/index.html

 

 

Cassie zvládla svůj první dogtrekking se svou parťačkou Hankou! 85km ušly v čase 29:21 hod a umístili se na krásném 5. místě! O tomto dogtrekkingu vyšla i reportáž v časopise Pes přítel člověka, kde je naše Cassie s Hankou vyfocená. Článek přikládám sem pod obrázek ;-)

Oficiální stránky závodu: http://www.stezkou-vlka.dogtrekking.info/

 

Oakiok Magic Boy for Polarni usvit "Spike" - Velmi nadějný 1

Spike si tak vyzkoušel svou první výstavu! ;-)

Ago Polární úsvit - třída otevřená - V1, CAC, CACIB

Duke Polární úsvit - třída šampiónů - V1, CAC

Honey Lady Polární úsvit "Lady" - mezitřída - V1, CAC

 

Další vynikající zprávy z Anglie! Chaya "Follow My Dreams Polární úsvit" - Výborná 1 ve třídě Limited a poté získala své první CC jako nejlepší fena! Chaya se vrátila po svém prvním vrhu zpět na výstavní pole a má vynikající výsledky!

Cochise "Hawkeye Polární úsvit" obsadil krásné druhé místo ve velmi obsazené PGD class! Což je přímo vynikající, protože Cochice evidentně odložil svůj kožíšek na celé léto ;-)  Nicméně např. minulý týden na výstavě v Bakewell obsadil 1.místo v PGD class, poté získal BOB a nakonec i BIG 4. Cochise je bráška naší Lady a ve svých 20ti měsících si vede doopravdy skvěle!

   
  Za výborné výsledky našich odchovů v Paington vděčíme specialistovi na plemeno panu Keith Givens (Shomont Kennel). O to víc si daného úspěchu vážíme! Děkuji samozřejmě i majitelům obou dvou odchovů, které můžete vidět na http://www.dreamwolvez.co.uk/
  Takový den je vždycky jeden z těch nejčernějších pro majitelé a chovatelé pejsků. Jessie se dožil svých krásných 12tých narozenin a pouhých 11 dní na to jsme se s ním museli rozloučit. Vždycky si myslím, že člověk je na to u starého pejska aspoň trochu psychicky připraven, ale zjišťuji že jsou věci na které se připravit nedá. Hezky se to říká, že to člověk chápe, že ten den asi brzy přijde, když vidí starého pejska pobíhat po zahradě. Pak to však přijde doopravdy a pro toho, kdo má doopravdy rád, to je hrozně moc těžký. 12 let je dlouhá doba každodenního venčení, krmení a mazlení.. Mnoho zážitků, akcí, výstav, závodů a aktivit nás spojuje s našimi chlupatými kamarády a člověk nechce slyšet, že to všechno končí.. Jessiek měl už své zdravotní problémy, ale stále s námi denně ťapal na procházky a nic nenasvědčovalo tomu, že by se chýlil konec. O to je to pak horší pro nás, co zůstáváme a vzpomínáme. O to je to lehčí pro přítele, který se dlouho netrápil bolestmi či léčbou..
   
  Nikdy na Tebe nezapomenu Jessie. Byl jsi můj první výstavní malamut, první pes a moje ruce 1000x hladili tvůj krásný kožíšek. Odpočívej v pokoji.
  Equinox Woodvram Polární úsvit "K´eyush" opět zazářil! Na mezinárodní výstavě v belgickém Liege získal CACIB, BOB a BIG 3 !!! K´eyush je nyní také ŠAMPION BELGIE a dokončil titul INTERŠAMPION !!! Opět zde musím napsat jak moc jsme na K´eyushe hrdí a znovu chci poděkovat jeho majitelům Sergiovi a Charlene za skvělou práci, kterou s ním odvádějí ;-) Obrovský dík patří samozřejmě také rozhodčím, kteří si K´eyushe tolik cení!
 

Již tradičně jsme se zúčastnili klubové CAC výstavy Klubu severských psů a ani tentokrát jsme nelitovali! Naši pejsci i odchovy si opět odnesli ty největší tituly:

Ago Polární úsvit "Agouš" - tř. otevřená - V1, CAC

Enormous Nugget Polární úsvit "NUK" - tř. vítězů - V1, CAC, Nejlepší pes

Duke Polární úsvit "Duke" - tř. vítězů - V2, R.CAC

Aura Polární úsvit - tř. vítězů - V1, CAC, Nejlepší fena, BOB !!!

Delightful Anny Inditarod - tř. veteránů - V1, Nej.veterán fena

Chovatelská stanice Polární úsvit se také umístila na 1.místě v soutěži "O nejlepší chovatelskou skupinu".

   
 

Obrovskou radost nám udělala Aura i Nuček, kteří se stali nejlepší zástupci AM jako pes a fena. Aura získala již třetí rok po sobě na této výstavě titul BOB, po dva roky nazpět dokonce BIS! ;-)

Na tituly, které Aura získává po celou její výstavní kariéru jsme nesmírně hrdi! Myslím, že ji ve třídě šampiónů zakončila nádherně. Nyní bude mít svá poslední štěňátka a příští rok už v novém kožíšku nastoupí do třídy veteránů ;-)

   
  Jediným "stínem" výstavy bylo počasí, které přineslo teploty hodně nad 30st.C ve stínu! Pro lidi i pro psy přímo vražedné. Aspoň, že pejsci se pak mohli vykoupat v bahýnku řeky Sázava ;-)
 

Enormous Nugget Polární úsvit "NUK" - V1, CAC-VDH, CAC, CACIB, BOB !!!

Aura Polární úsvit - V1, CAC-VDH, CAC, CACIB

Aura dokončila Šampiona Německa a Šampiona DCNH Německa!!!

 

Enormous Nugget Polární úsvit "NUK" - V1, CAC-VDH

Aura Polární úsvit - V1, CAC-VDH, CAC

  Již pár let jsem plánovala pořídit dalšího pejska z nepříbuzného chovu. Mělo to být štěňátko, které se mi bude líbit, jak jinak ;-) Ale také nepříbuzné do Čech a pokud možno i do okolních státu, aby ten import měl nějaký chovatelský význam. Měli se mi líbit oba dva jeho rodiče a také jeho chovatel a způsob jakým tam psi žijí. No a v neposlední řade jsem se musela já a moje chovatelská stanice líbit chovateli, aby mi pak takový klenot svěřil. Posléze jsem zjistitla, že skloubit vše dohromady bude doopravdy těžký oříšek. Nicméně jak se říká "trpělivost přináší ovoce", tak mně přinesla krasného nového člena naší smečky se kterým jsem se vrátila 28.5.2012 z USA! Pejsek se jmenuje OAKIOK MAGIC BOY FOR POLARNI USVIT neboli "SPIKE" po rodičích Ch. Bearhug´s Artic Bob Cat x Onans Oakiok Black Cat Magic.
   
  Nesmírně děkuji majitelům chovatelské stanice OAKIOK - Cindy Uraynar a Tom Uraynar za jejich pohostinnost, krásné přijetí, pomoc a hlavně za tento malý pokládek který nám svěřili! Věříme, že se Spikovi u nás bude líbit a bude dělat svým chovatelům jen a jen radost ;-)
 

K´eyush (Equinox Woodvram Polární úsvit) opět zazářil a získal další BEST IN SHOW

Máme z toho obrovskou radost a přikládám originál posudek K´eyushe :

This dog has excellent type, of correct size and with plenty of substance. His movement is balanced, has power and looks as if he could work all day. His limbs turn neither in or out. He holds his topline on the move and carries his tail in the correct position. He has an excellent head with correctly placed ears and eyes which give the best of expressions. He is presented in excellent condition and his coat is immaculate. Well handled. I could not deny him BD again with my co-judges agreement he was BIS.

   
 

Druhým zástupcem z našeho chovu byl na této výstavě teprve 18ti měsíční "Cochise" (Hawkeye Polárni úsvit), který si též vedl vynikajícně a umístil se na prvním místě v silně obsazené třídě yearling! Stejně tak jsme hrdi i na jeho posudek:

A dog with good construction which would suggest good working ability. Excellent front and rear angles. Good head with nice ears and eye placement, eye colour a little light. Excellent coat and condition. Moved well. This was a strong class of young dogs.

Velmi děkujeme oboum rozhodčím za vynikající posudky našich odchovů. Samozřejmě obrovské dík patří oboum majitelům za skvělou prezentaci! K´eyushe můžete najít na http://www.keykas.co.uk/ a Cochise najdete na http://www.dreamwolvez.co.uk/

 

Enormous Nugget Polární úsvit "Nuk" - V1, CAC, CACIB, BOB!!!

Nuček a jeho spolumajitelka a handlerka Zuzka Kynclová opět zazářili a získali další BOB ;-)

Guinevere Polární úsvit - V1, CAC

  Jsme velmi hrdí, že se náš odchov Equinox Woodvram Polární úsvit "K´eyush"  umístil celkově na druhém místě v soutěži NEJLEPŠÍ PES a taktéž na druhém místě v soutěži NEJLEPŠÍ ALJAŠSKÝ MALAMUT a NEJLEPŠÍ IMPORT za rok 2011 v anglickém klubu aljašských malamutů /AMCUK/! Považujeme to za velmi prestižní záležitost, zejména při obrovském počtu malamutů v Anglii. Děkuji majitelům K´eyushe Sergiovi a Charlene za skvělou prezentaci a vynikající výsledky. Dovolím si zde také připomenout, že K´eyush se vloni dokonce umístil na místě prvním a stal se tak NEJLEPŠÍ PES, NEJLEPŠÍ ALJAŠSKÝ MALAMUT a NEJLEPŠÍ IMPORT za rok 2010 !!!
 

Enormous Nugget Polární úsvit "Nuk" - V1, CAC, CACIB, BOB !!!

Duke Polární úsvit - V3

 

Chtěli bychom zde představit úplně nové webové stránky, které vytvořil Radek Pelikán pro Duka. Myslím, že se jedná o moc hezkou prezentaci a Radkovi moc děkujeme! Duke si určitě takové stránečky zaslouží! Krátké představení:

Duke Polární úsvit, nar. 6.9.2008

Český Junior Šampion a Český Šampion

DKK 0/0, DLK 0/0, DOCH (vyšetření očí) negativní 8/2011

Nově má i DNA testy a nepřenáší vlohy pro dlouhou srst !!!

Duke se i aktivně účastní závodu s výbornými výsledky!

   
  Více na http://dukepolarniusvit.sneznypes.cz
  Posledních pár let jsme se chtěli s Aurou zúčastnit této velkolepé výstavy. Nicméně štěstí nám nepřálo a Aura nebyla nikdy v srsti. Letos poprvé se nám zadařilo a Aura zůstala v kožíšku ;-) Vyrazili jsme tedy opět na nesmírně dlouho cestu, abychom se zúčastnili jedné z nejprestižnějších výstav světa. Právě kvůli dlouhé a náročné cestě jsme pejsky koupali až v Anglii a chtěla bych tu výslovně poděkovat Sarah a Frankovi Cochran za výbornou a profesionální úpravu Aury! Ještě jednou, díky Sarah!
   
  Na výstavu bylo přihlášeno 189 AM, přičemž Aura byla v "open class", kde bylo celkem přihlášeno 19 fen. Aura skončila na vynikajicím 5. místě (VHC = Very Highly Commented) !!! Myslím, že se jedná o úžasný výsledek, pokud si uvědomíme o jak velkou výstavu se jedná a také to, že Aura je již sedmiletá fenka a dokázala tak pokořit feny o mnoho let mladší!
   
  Na stejném místě, tzn. 5. (VHC = Very Highly Commented) se také umístil náš odchov K´eyush (Equinox Woodvram Polární úsvit) v "open class", kde bylo též přihlášeno 19 AM. I u něj si dosaženého výsledku moc vážíme!
   
  Osobně mohu také porovnat letošní a loňskou konkurenci a dle mého názoru se letos sešla mnohem větší konkurence a mohli jsme tu vidět nejen mnoho zástupců známých chovatelských stanic Evropy, ale také mnoho kvalitních jedinců! Vítězům gratulujeme a těšíme se na příští rok, alespoň jako diváci ;-) Kompletní výsledky výstavy najdete na: http://crufts.fossedata.co.uk/Breed.asp?ShowYear=2012&GroupID=WOR&ScheduleID=84
  Na první letošní výstavu jsme vyrazili až do 1660km vzáleného Manchesteru na severu Velké Británie. Jedná se o jednu z velkých výstav pořádaných v Anglii se zadáváním titulu CC. Titul CC se zadává pouze nejlepšímu psovi a feně v plemeni, což v Anglii není nic jednoduchého. Na výstavu tohoto typu je často přihlášeno přes 100 malamutů. V Manchesteru bylo tento rok přihlášeno 104 AM. Rozhodně jsme se nechystali "dojet" pro tento titul, spíš šlo o to vidět výstavy v Anglii a navštívit rozrůstající se okruh přátel ;-) Výstava samotná byl tentokrát vedlejší cíl cesty a proč nespojit příjemné s užitečným..
   
  Nicméně Aura dopadla výborně a umístila na na 4. místě (RESERVE) v "Open Class" a poté na prvním místě (FIRST) v "Good Citizen Class"!!! Obrovskou radost nám udělal K´eyush (Equinox Woodvram Polární úsvit), náš odchov žijící v Anglii. K´eyush nejdříve vyhrál nejsilněji obasazenou "Open Class" a získal i titul CC (nejlepší pes) a nakonec i BOB! Nic neudělá takovou radost jako vidět zvítězit svůj odchov! Navíc K´eyush získal již své 7. CC, čímž v tuto chvíli dohání držitele rekordu 8 CC, jimž je MultiCh. Chayo Dom Perignon.

Jak si koupit falešné ID na internetu

Nabízíme vysoce kvalitní ID evolvedfakeids.club za přijatelnou cenu. Každé ID je dodáváno s volným duplicitním a sledovacím číslem. Všechny identifikátory jsou naprogramovány tak, aby byly skenovány a projít testem podsvícení. A ... děláme víc než to! Nabízíme vám příležitost mít skvělé chvíle se svými přáteli! idsfun.com

Štěňata

Máme štěňátka ze spojení Dobby a Maisy narozená 23.08.2023

Štěňata

* CH. Enormous Nugget Polární úsvit * CH. Oakiok Magic Boy for Polarni usvit * JCH. Jeff Double Trouble Polární úsvit --------------- Všichni tři naši psi jsou k dispozici ke krytí na vybrané feny. Jsou úspěšní nejen na výstavách, ale také výborní pracanti. Více na kartě každého z nich ,včetně zdravotních výsledků, výsledků z výstav, rodokmenů a fotogalerie..

NASI PSI

Naše feny, aneb jak je doma nazýváme holky, od nejmladší až po nejstarší babičky. Jejich exteriér a povaha je pro nás extrémně důležitá, přece jen jsou to matky našich odchovů. Hlavně však členové naší domácnosti a parťačky pro naše děti.

NASE FENY

Prohlédněte si historii našich odchovů od prvního vrhu v roce 2005. Máme zpravidla 1 vrh ročně a každé odchované štěňátko zaujímá místo v našem srdci. Snažíme se pro ně vybrat ten nejlepší domov a od majitelů požadujeme stálý kontakt.. Není lepší odměny než vidět spokojené štěňátko žijící aktivním životem v milující rodině.

ODCHOVY