POLARNI USVIT alaskan malamute

Navštivte nás také na:

cmku logo

Gallery Tree

Search

Cookie Kaskajetama
Rita

  
Český veterán šampión
 
Narozena: 23. 04. 1995   † 21. 02. 2009
DKK 0/1
 
  rita memory
 
   

Rituška byl můj první malamut vůbec. To pro ní jsem si jela jako mladá holka zblázněná do malamutů k manželům Dědičovým. Přivezli jsme si domů 4 měsíční zvědavou rošťandu. S Ritou jsem strávila strašně moc času u koní a poté na společných vyjížďkách. Zatímco já jela dlouhé hodiny na koni, Rita na volno běhala okolo nás a užívala si pohybu. Milovala koně stejně tak jako já. Ještě ve stáří, když už jsme koníky neměli a ona je někde viděla byla úplně u vytržení. Čumáčkem jim vždy jemně dloubala do břicha a ti naši koníci jí už znali a nechali si to líbit. Byl to takový její pozdrav směrem k nim. Byla to typická malamutka, přátelská k lidem a lovec každým coulem. Dodnes bych nespočítala ty slepice, které chodila potají krást k sousedům. Přitom naše nechávala být! Z Rity nikdy nebyla šampiónka na výstavách. ritaPřesto dnes oceňuji její krásný tmavý pigment, plnochrupost, nůžkový zkus a velmi lehký prostorný pohyb. Bohužel, nikdy neměla štěňátka. Pokoušeli jsem se jí nakrýt, ale trpěla na záněty dělohy a tak jsem se jí na radu veterinářů rozhodla nechat v 5ti letech vykastrovat. Asi díky tomu byla do poslední chvíle stále stejně hezky stavěná jako zamlada. I přesto, že se říká o malamutech, že to nejsou psi jednoho pána a změny nesou bez problému, tak u ní to tedy nikdy nebyla pravda. Těžce nesla situaci, kdy jsem se vdala a přestěhovali jsme se o 2km dál. Každý den mi doslova zdrhla a vrátila se domů k našim. Poté, co se k tomu přidali ještě bitky s mladší fenou Annie, tak jsem se rozhodla, že jí nechám u mamky. Tam, kde byla Rita od mlada, kde to znala, kam se vracela a kde měla obrovskou zahradu. Poslední čtyři roky byla ve společnosti mojí mamky a nevím, zda měla mamka víc ráda Ritu nebo Rita mamku. Zkrátka se z nich stala nerozlučná dvojice.
ritarita Život dopřál Ritunce téměř 14 krásných let, ale i tak byl její odchod pro nás všechny velmi těžký. Chci poděkovat mamce, která se o ní do poslední chvíle starala. Ritunka bojovala necelých 14dní s následky mrtvice. Byla moc statečná a šikovná, když se její stav začal zhoršovat rozhodli jsem se pro eutanázii. Věřte, že i u velmi nemocného a starého pejska to je těžké rozhodnutí. Nicméně při vzpomínce na slova psí modlitby "Až se můj čas naplní, nenech mě trpět. V případě nutnosti skonči mé trápení včas, jen Tě prosím, zůstaň v této chvíli se mnou" nebylo možné jednat jinak. Rita umřela doma, v mém náručí a spinká na své zahradě pod stromem, kde vždycky ráda lehávala. Nikdy na Tebe nezapomeneme....

 

Parents GrandParents G-GrandParents G-G-GParents
Atanak z Lesního města
(Sire)
ICH. Elukka Del Monte Iltschi v.Mount Kinley Cayu v.Mount Kinley
Galena du Longet
Parka v.Mount Kinley Durango v.Mount Kinley
Geraldin v.Mount Kinley
Arktida Veda Jotom´s Mescalero Jotom´s Tutkiksuk
Jotom´s Nantitchuk
Freezy Del Monte Mistahiya´s Saskatchewan
Alekka of Nome
Dowry Tenskvatawa
(Dam)
Alayuk´s Araluk CH. Dynevor´s Rajah Storm Kloud´s Ojibway Chief
Dynevor´s Aura
Skeenawhip´s Polara Skeenawhip´s Blizzard
Skeenawhip´s Canola
Bessy Volání divočiny Jotom´s Mescalero Jotom´s Tutkiksuk
Jotom´s Nantitchuk
Blizzard Del Monte Iltschi v.Mount Kinley
Alekka of Nome

 Jak si koupit falešné ID na internetu

Nabízíme vysoce kvalitní ID evolvedfakeids.club za přijatelnou cenu. Každé ID je dodáváno s volným duplicitním a sledovacím číslem. Všechny identifikátory jsou naprogramovány tak, aby byly skenovány a projít testem podsvícení. A ... děláme víc než to! Nabízíme vám příležitost mít skvělé chvíle se svými přáteli! idsfun.com

MagicMan Manitou Illa Kuvianartok & Ch. Kahlua Cream Polární úsvit

Štěňata

* CH. Enormous Nugget Polární úsvit * CH. Oakiok Magic Boy for Polarni usvit * JCH. Jeff Double Trouble Polární úsvit --------------- Všichni tři naši psi jsou k dispozici ke krytí na vybrané feny. Jsou úspěšní nejen na výstavách, ale také výborní pracanti. Více na kartě každého z nich ,včetně zdravotních výsledků, výsledků z výstav, rodokmenů a fotogalerie..

NASI PSI

Naše feny, aneb jak je doma nazýváme holky, od nejmladší až po nejstarší babičky. Jejich exteriér a povaha je pro nás extrémně důležitá, přece jen jsou to matky našich odchovů. Hlavně však členové naší domácnosti a parťačky pro naše děti.

NASE FENY

Prohlédněte si historii našich odchovů od prvního vrhu v roce 2005. Máme zpravidla 1 vrh ročně a každé odchované štěňátko zaujímá místo v našem srdci. Snažíme se pro ně vybrat ten nejlepší domov a od majitelů požadujeme stálý kontakt.. Není lepší odměny než vidět spokojené štěňátko žijící aktivním životem v milující rodině.

ODCHOVY