
Na první letošní výstavu jsme vyrazili až do 1660km vzáleného Manchesteru na severu Velké Británie. Jedná se o jednu z velkých výstav pořádaných v Anglii se zadáváním titulu CC. Titul CC se zadává pouze nejlepšímu psovi a feně v plemeni, což v Anglii není nic jednoduchého. Na výstavu tohoto typu je často přihlášeno přes 100 malamutů. V Manchesteru bylo tento rok přihlášeno 104 AM. Rozhodně jsme se nechystali „dojet“ pro tento titul, spíš šlo o to vidět výstavy v Anglii a navštívit rozrůstající se okruh přátel 😉 Výstava samotná byl tentokrát vedlejší cíl cesty a proč nespojit příjemné s užitečným..

Nicméně Aura dopadla výborně a umístila na na 4. místě (RESERVE) v „Open Class“ a poté na prvním místě (FIRST) v „Good Citizen Class“!!! Obrovskou radost nám udělal K´eyush (Equinox Woodvram Polární úsvit), náš odchov žijící v Anglii. K´eyush nejdříve vyhrál nejsilněji obasazenou „Open Class“ a získal i titul CC (nejlepší pes) a nakonec i BOB! Nic neudělá takovou radost jako vidět zvítězit svůj odchov! Navíc K´eyush získal již své 7. CC, čímž v tuto chvíli dohání držitele rekordu 8 CC, jimž je MultiCh. Chayo Dom Perignon.